زعفران را بیشتر بشناسیم

بهترین نوع زعفران صادراتی |سوپر نگین اتویی

تجارت زعفران

محبوب ترین زعفران صادراتی ایران کدام است؟

زعفران یکی از محصولات صادراتی ایران است و به دلیل کیفیت بالا و طعم و رنگ منحصر به فرد خود، در بازار جهانی تقاضای زیادی دارد. بیشترین میزان صادرات زعفران ایران به کشورهایی مانند اسپانیا، هند، عمان، امارات متحده عربی، افغانستان، آلمان و فرانسه صورت می‌گیرد.

از مزایای صادرات زعفران می‌توان به درآمدزایی بالا، ایجاد اشتغال و افزایش ارزش ارزی محصولات صادراتی ایران اشاره کرد. همچنین، صادرات زعفران می‌تواند به توسعه بازارهای هدف کمک کند و نام ایران در سطح جهانی را ترویج دهد.

به عنوان یکی از مهمترین کشورهای تولیدکننده زعفران در جهان، ایران در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد زعفران جهان را تولید می‌کند و بیشترین صادرات زعفران را نیز به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینکه تمام دنیا ایران را به عنوان قطب تولید زعفران می دانند، تمایل زیادی به واردات زعفران از ایران دارند.

زعفران در ایران به روش های مختلفی فراوری و عرضه می گردد که نحوه پاک کردن و خشک کردن آن باعث می شود به انواع مختلفی تقسیم شود.

نحوه پاک کردن زعفران

چه نوع زعفرانی برای صادرات مناسب است ؟

هر نوع زعفران طرفداران خاص خود را دارد، به عنوان مثال زعفران های دسته دخترپییچ _ سرگل و نرمه اغلب در داخل ایران محبوبیت دارند، و بیشترین حجم زعفران صادراتی ایران را انواع زعفران نگین تشکیل میدهد.

برای تشخیص کیفیت زعفران، به معیارهایی مانند رنگ، طعم، بوی مطلوب و محتوای شیمیایی آن توجه می‌شود.

محتوای شیمیایی زعفران شامل موادی مانند کرکومین، سافرانال، کاروتنوئیدها و آلدئیدهاست. همچنین، محتوای مواد خارجی مانند مواد ریزدانه‌ای، مواد رنگی مصنوعی و غیره نیز برای تشخیص کیفیت زعفران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از تمام فاکتورهای یک زعفران با کیفیت که باید مدنظر داشته باشیم، شکل ظاهری زعفران به خصوص در کشورهای عربی بسیار حائز اهمیت است، و باید در انتخاب نوع زعفران جهت صادرات توجه زیادی کرد.

بهترین نوع زعفران

بیشترین حجم زعفران صادراتی ایران را در سال 1401 زعفران سوپرنگین اتویی صادراتی به خود اختصاص داده است، در ویدئوی زیر محبوب ترین نوع زعفران صادراتی ایران را معرفی می کنیم.

 

ویژگی های زعفران سوپرنگین:

  • کلاله های این زعفران اتویی و پرس شده می باشد.
  • این نوع از زعفران (saffron) بدون ریشه (خامه) می باشد.
  • زعفران سوپر نگین صاف، بدون خم شدگی و روشن است.
  • انتهای کلاله های آن سفید نیست.
  • رنگ دهی زعفران سوپر نگین بین 240 تا 280 واحد است.
  • نوع پاک کردن و جدا کردن کلاله در این نوع زعفران مشکل است.
  • این نوع زعفران کمتر به روش سنتی خشک می شود و با دستگاه فراوری می شود.

صادرات زعفران

زعفران سوپر نگین به دلیل شکل ظاهری خاص وحالت اتویی که دارد محبوبیت بیشتری در صادرات پیدا کرده است.

چنانچه قصد صادرات زعفران به کشور های عربی( امارات ، کویت ،قطر و… ) را دارید از زعفران نگین و سوپر نگین اتویی بهترین گزینه می باشد.

و اگر قصد صادرات این نوع زعفران در بسته بندی های کوچک و گرمی را دارید، سعی کنید نوع بسته بندی به شکلی باشد که رشته زعفران دیده شود.

امکان خرید مستقیم و اینترنتی زعفران سوپر نگین از سایت طلای سرخ با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب فراهم است.
سعی ما بر این است قیمت های زعفران را بروز نگاه داشته تا شما بتوانید نسبت به خرید اینترنتی اقدام بفرمائید.
در صورت داشتن سوال و مشاوره می توانید از شماره ذکر شده( 09159643959)  در پایین سایت و چت واتساپ آنلاین پایین همین صفحه اقدام کنید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *