زعفران را بیشتر بشناسیم

زعفران ارزان شد | دلیل کاهش قیمت زعفران چیست؟

پیش بینی قیمت زعفران در فصل برداشت 1402

سیر نزولی و کاهش قیمت زعفران از آبان 1401

این روزها  تیتر زعفران ارزان شد را در خیلی از سایت ها می بینم، با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی دلایل کاهش قیمت زعفران در نیمه اول آبان ماه بپردازیم.

ابتدا سری به صفحه قیمت روز زعفران در سایت طلای سرخ بزنیم تا بیشتر متوجه سقوط پله ای قیمت زعفران در روز های اخیر شویم، برای اطلاع از قیمت روز زعفران اینجا کلیک کنید.

همینطور که مشاهده کردید قیمت  امروز یعنی ۱۵ آبان ۱۴۰۱ انواع زعفران بین 26 تا 36 میلیون است ، این در حالیست که قیمت مصوب حمایتی دولت کیلویی 41.500 میلیون می باشد، همین زعفران 15 روز گذشته ۳۹میلیون خرید و فروش میشد و طی یک هفته چنین افت قیمتی پیدا کرده است ، و همینطور رو به پایین در حال نزول است.

زعفران ارزان شد

کاهش قیمت طلای سرخ

دلایل کاهش قیمت زعفران چیست؟

از مهمترین دلایل این کاهش قیمت شروع فصل برداشت و افزایش تولید است بر خلاف انتظارها امسال با افزایش تولید زعفران همراه بودیم ،تا جایی که شهرستان فاروج در خراسان شمالی رکورد تولید گل زعفران را شکست و به یکی از مدعیان اصلی تولید زعفران ایران تبدیل میشود،از دیگر عوامل کاهش قیمت زعفران شروع نکردن تعاونی ها و شرکت ها به خرید زعفران حمایتی ، و دیگر عامل کاهش قیمت زعفران رامی توان دلالان دانست که قیمت زعفران را بالا و پایین می کنند تا به هر طریقی زعفران را از دست کشاورز خارج کنند و سود اصلی این طلای سرخ را به جیب خود بریزند.

و از دیگر عوامل این کاهش قیمت به افزایش صادرات زعفران از کشور های دیگر به کشورهای اروپایی و با توجه به تحریم ها و به مرور کمرنگ شدن طلای سرخ ایران در بین جهانیان، این در حالیست که بیشترین صادرات زعغفران ایران از طریق کشورهای واسط چون افغانستان صورت می گیرد ،با همه این اوصاف با بستن قرارداد 200 تنی بین ایران و قطر ایران جای پای خود رابه عنوان بزرگترین تولیدکننده جهان تصبیت می کند و بیشتر به چشم می آید.

زعفران ارزان شد

کاهش قیمت زعفران ( طلای سرخ )

برای استعلام قیمت روز انواع زعفران و مشاوره خرید با این شماره 09159643959 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *