زعفران را بیشتر بشناسیم

زعفران قائنات ( قاینات )

زعفران قائنات

قائنات که گاها قاینات نیز نامیده می شود از دیرباز محل کاشت و برداشت با کیفیت ترین و بی نظیرترین زعفران جهان بوده است. زعفران قائنات دارای عطر و رنگی منحصر به فرد بوده به طوریکه امکان جایگزینی هیچ زعفرانی به جای این محصول وجود ندارد.

پس از فراگیر شدن کشت زعفران در سایر شهرها و کشورهای جهان، کیفیت زعفران قائنات با سایر زعفران های این مناطق مورد بررسی قرار گرفت تا شاید محصول با کیفیت مشابه تولید گردد.

اما بایستی مورد توجه قرار داد که پیازچه زعفران در مناطق سردسیر که دارای بارندگی مناسب هستند بسیار بهتر از مناطق گرمسیر به عمل آمده و می توان گفت که یکی از دلایل اصلی که باعث تمایز زعفران قاینات از زعفران با کیفیت کمتر در سایر مکان ها می‌شود، همین شرایطِ اقلیمی و آب و هوای این منطقه است که هر چقدر روش کاشت و نگهداری مشابه باشد اما ویژگی های این منطقه موجب شده عملکرد و عیار زعفران بالاتر برود.

امروزه شاهد افزایش کشت زعفران در بسیاری از کشورها بوده ایم اما کماکان خرید زعفران این منطقه بیشتر مورد استقبال و تداوم واقع شده است.

زعفران قائنات ( قاینات )

زعفران دارای ۲۸ ترکیب آلی فرار است که به نوسانات سطح پی‌ اچ حساس هستند که در مرغوب ترین نوع زعفران به وفور یافت می شود. این ترکیب آلی در حضور عواملی نور و هوا به سادگی تخریب می‌شود. لذا لازم است زعفران قائنات را در ظروف دربسته و محفوظ و دور از نور خورشید نگهداری نمود.

ترکیبات زعفران قائنات

مهم‌ ترین ترکیبات موجود در زعفران شامل ترکیبات زرد رنگ (مشتقات کروستین) که به خوبی در آب حل می شوند، ترکیبات تلخ از جمله پیکروکروسین که مقوی معده می‌باشند، مواد معطر (اسانس) که مهم‌ ترین ترکیب آن سافرانال می‌باشد که گاهی تا ۱درصد زعفران را تشکیل می‌دهد، روغن ثابت به میزان حداکثر 10درصد، رطوبت حدود 13 درصد و ترکیبات معدنی حدود 5 درصد می‌باشد. مقدار کروسین که تشکیل دهنده رنگ زعفران است وقتی در حالت غنچه چیده شود، بیشتر است. لذا در بسیاری از موارد شاهد چیده شدن زعفران در حالت غنچه در قاینات هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *