پوشال معمولی و قلمدار

زعفران پوشال چیست

در صورتیکه کلاله زعفران از مقداری پایین تر از قسمت قرمز آن جدا شود درواقع مقداری از قسمت زرد (نارنجی رنگ) رشته(سفیدی)  نیز به همراه قسمت کلاله  باشد، به آن زعفران پوشال می گویند. برخی از مصرف کننده ها این نوع زعفران را به لحاظ وصل بودن کلاله ها به خامه که دلیلی بر صحت و سلامت رشته زعفران است و امکان تقلب درآن کمتر است، بیشتر می پسندند و برای خرید زعفران آن را انتخاب می کنند. همچنین این نوع زعفران دارای تمامی خواص زعفران می باشد ، چون به نوعی رشته کامل زعفران است.

زعفران پوشال

زعفران پوشال قلمدار

انواع زعفران پوشال

 پوشال ضعیف

کلاله ها بسیار ضعیف و نازک است که مهمترین دلیل آن آب ناکافی و خاک نامناسب و همچنین آبیاری زمین پس از موعد مقرر می باشد. عامل دیگر  و تاثیر گذار ،ریز و ضعیف بودن پیاز زعفران می باشد.

پوشال معمولی

کلاله ها درشت تر است، بو و طعم بهتری نسبت به نوع معمولی دارد.

زعفران پوشال قلمدار

زعفران پوشال قلمدار، یک زعفران از نوع پوشال است که رشته های قرمز آن کشیده و ظخیم تر است. و میزان زردی کلاله های زعفران نیز کمتر است و هیچ گونه گرده زعفرانی با خود ندارد.

زعفران پوشال قاین

زعفران پوشال قیمت

قیمت پوشال زعفران نسبت به سایر انواع زعفران یعنی زعفران نگین و زعفران سرگل  ارزانتر است چون به همراه کلاله زعفران مقداری خامه نیز وجود داردو قیمت خامه(ریشه ) به نسبت کلاله خیلی ارزانتر است

2 دیدگاه در “زعفران پوشال چیست

  1. مطلب بسیار مفیدی بود موفق باشید.

    1. مدیر طلای سرخ گفت:

      سپاس سلامت باشین هدف ما رایت شما ست از سایت طلای سرخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.