مطالب سایت

شروع فصل برداشت عناب در قائنات(شهریور)

برداشت عناب

امرزو 8 شهریور 1401 و در مناطق گرمسیر قائنات مثل زیرکوه قائنات شاهد شروع فصل برداشت عناب هستیم، بزرگترین تولید کننده عناب ایران خراسان جنوبی (بیرجند ، قائنات )می باشد ، ایران به دلیل آب و هوای مساعدی که دارد در بیشتر مناطق کشور عناب کشت می شود ، البته بهتر است بگوییم که درخت عناب سازگاری بالایی دارد و بیشتر در مناطق گرمسیر شاهد میوه مرغوب تری هستیم، در ادامه به خواص درمانی عناب می پردازیم.

عناب خشک

فصل کاشت نهال عناب از اواخر آبان ماه شروع می شود و در بعضی مناطق تا فروردین ماه هم فرصت کاشت می باشد، نهال عناب خود چند نوع می باشد که در مقاله ای مجزا بطور کامل به آن پرداخته ایم ، برای مشاهده مقاله اینجا کلیک کنید.

عناب ها در منطقه خراسان جنوبی معمولا در بعضی مناطق از اوایل مرداد ماه بصورت دستچین شده و تازه خوری برداشت می شوند، این عناب ها هنوز بصورت کامل رسیده نیست و معمولا دورنگ (سبز و قرمز )می باشد، عناب ها یا بصورت تازه از درخت چیده می شوند و یا هم روی درخت میمانند تا بخوبی خشک شوند ، که عنابی که هم اکنون در منطقه قائنات در حال برداشت هستند در شهریور ماه عناب خشک می باشد، البته این برداشت فقط مربوط به مناطق بسیار گرم می باشد و در همین منطقه قائنات مناطق سرد

سیرتر هست که هنوز عناب آن سبز می باشد.

عناب خشک امسالی معمولا از اوایل مهر ماه به بازار عرضه می گردد، و سایت طلای سرخ با تامین عناب مجموعه، از کشاورز و سورت از نظر سایز و چروک زدایی عناب هاب موجود را به چند رنج قیمتی تقسیم می کند، که از اوایل مهر ماه این محصولات در سایت گذاشته خواهد شد.

خواص درمانی عناب

دمنوش عناب برای سرماخوردگی، سرفه، گلودرد، آنفولانزا بسیار موثر است، خواص آنتی اکسیدان آن در جلوگیری از سرطان بسیار کمک می‌کند و مانع رشد تومور و سلول‌های سرطانی می‌شود.

آب عناب و کاهو برای درمان سرطان موثر است، آنتی اکسیدان موجود در عناب روند پیری پوست را کم می‌کند، سبب روشن شدن پوست می‌شود، خشکی و خارش پوست را کاهش می‌دهد، التهاب پوستی مانند جوش و آکنه را درمان می‌کند.

آرامش بخش طبیعی، بدخلقی را از بین می‌برد و آرام کننده اعصاب است. خستگی و بی‌خوابی را رفع می‌کند. دم کرده عناب در کهش اضطراب و استرس بسیار موثر است.

دستگاه گوارش را تقویت و کم اشتهایی را برطرف می‌کند. برای تقویت و سلامت کلیه‌ها و درمان کبد چرب می‌توان استفاده کرد. جایگزین مناسب مواد قندی بوده و برای تنظیم قند خون مفید است.

برای درمان فشار خون کاربرد دارد. از مشکلات قلبی جلوگیری می‌کند.

جهت خرید عناب ارگانیک و مرغوب اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *