زرشک را بیشتر بشناسیم

فصل برداشت زرشک

فصل برداشت زرشک تازه

فصل برداشت زرشک تازه قائنات

در این مقاله می خواهیم در مورد فصل برداشت زرشک و اینکه چه زمانی باید اقدام به برداشت کرد، صحبت کنیم.

زرشک یکی از مهمترین محصولات کشاورزی خراسان جنوبی و شهرستان قائنات است که حدود چهار هزار هکتار از سطح زیر کشت این محصول در زیرکوه قاینات قرار دارد.( ویرایش شده در شهریور 1401)

مجموعه طلای سرخ هر ساله از مهر ماه فروش زرشک تازه را شروع می کند، و شما می توانید زرشک تازه را از طریق لینک پایین سفارش داده و همان روز از باغ برداشت و به شهر شما ارسال گردد.

از جمله کانون های مهم تولید این محصول بی نظیر روستای افین و زهان از توابع شهرستان زیرکوه قائنات در خراسان جنوبی و در کشور می باشند.که بزرگترین باغ زرشک دنیا با وسعت حدود چهارصد هکتار در روستای افین واقع شده است.

در ویدئوی پایین مراحل برداشت و انتقال زرشک به تالارها به نمایش داده شده است و توضیحات لازم زیرنویس شده است، پیشنهاد میکنیم حتما این ویدئو را ببینید. (ضبط شده در آبان 1400)

 

شما می توانید برای خرید این محصول بی نظیر به صورت عمده یا جزئی با ما تماس بگیرید.

 

 

فصل برداشت زرشک

برداشت زرشک

زمان برداشت زرشک بستگی به آب و هوای منطقه و سردی هوا دارد، در مناطق سردسیرتر زرشک زودتر قرمز می شود و آماده برداشت می شود ،شهرهای جنوبی تر خراسان جنوبی مثل سربیشه از اواسط شهریور اقدام به برداشت می کنند و شهرهای شمالی تر خراسان جنوبی مثل قاینات و آرین شهر دیرتر برداشت انجام می دهند(اواسط مهر)، در کل هر چه برداشت زرشک به اواخر مهر ماه به تعویق بیفتد زرشک خوشرنگ تر و آبدارتری را خواهیم داشت، البته که اغلب کشاورزان از ترس سرما و باران های پاییزی زودتر اقدام به برداشت می کنند تا محصولشان از بین نرود، باسرمای شدید هوا دانه های زرشک ترک می خورد و کیفیت خود را از دست می دهد.

فصل برداشت زرشک

 

از اواسط مهرماه تا اواسط آبان‌ماه فصل برداشت زرشک است و اگر دراین فصل از مناطق کاشت شده و باغات بگذرید، مردمانی سخت کوش را می بینید که در گوشه و کنار باغات و خانه هایشان مشغول پاک کردن زرشک هستند.

همچنین خرمنهای سرخ زرشک که با زحمت برداشت شده نظر شما را جلب خواهد کرد.

بزرگترین تولید کننده زرشک دنیا

خراسان جنوبی  با هفده هزار و نهصد هکتار باغ زرشک و همچنین بیست ویک هزار تن برداشت سالانه محصول، ۹۸ درصد زرشک  کشور را تولید می نماید.

در ادامه مطلب به قیمت زرشک تازه برداشت سال 1401 اشاره ای خواهیم داشت.

درختچه زرشک از اواخر آبان ماه تا اواخر اسفند ماه فرصت کاشت دارد، که  چنانچه می خواهید در مورد زمان و نحوه کاشت آن بدانید بهتر است به این مقاله سایت طلای سرخ سری بزنید. با شروع فصل بهار درخچه زرشک زنده می شود و شروع به برگدهی می کند و اردیبهشت ماه گلدهی آن اغاز می شود و باغ های زرشک پوشیده از شکوفه های زرد می شود.

 

 

زرشک قاین

 

ایران نیز در عرصه تجارت بزرگترین تولیدکننده زرشک در جهان و خراسان جنوبی تولید کننده عمده این محصول در کشور است.  با توسعه خرید و فروش و صادرات زرشک در سال های اخیر، کشاورزان در این مناطق بیشتر از قبل به پرورش این محصول پرداخته اند.

به گونه ای که در حال حاضر زندگی بسیاری از مردم درخراسان جنوبی خصوصا در منطقه قاینات از همین راه می گذرد.
این محصول در فصل برداشت( مهرماه) ، که زرشک تازه، آب دار و ترش است، به صورت تازه در تمام شهر های قاین،بیرجند و دیگر شهر های استان خراسان جنوبی، مشهد و تهران نیز به فروش می رسد.

برای اطلاع از قیمت زرشک تازه با شاخه در سال 1401 اینجا کلیک کنید.

زرشک

از مهمترین مصارف زرشک تازه، آب زرشک و مربای زرشک می باشد ، که در مطلبی تخصصی با فیلم آموزشی به طرز تهیه مربای زرشک پرداخته ایم، برای مشاهده مقاله (چطور مربای زرشک خوشرنگ و خوشمزه درست کنیم) روی آن کلیک کنید

سایت طلای سرخ هم چند سالی هست قدم در این راه گذاشته و زرشک تازه را در مهر ماه به میدان های میوه و تره بار مشهد و تهران و شیراز ارسال میکند ، جهت هماهنگی های لازم و پیش فاکتور این محصول از هم اکنون می توانید اقدام کنید ، برای هماهنگی های لازم با شماره مدیر فروش سایت آقای اسماعیل پور 09159643959 تماس بگیریدو هر گونه مشاوره و سوالی دارید پاسخگو هستیم.

و مابقی محصول به تالار ها ارسال می گردد تا خشک شده و برای تولید زرشک خشک شده پفکی یا اناری آماده گردند.

 

برای تهیه زرشک پفکی یا دانه اناری  کلیک کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *