زعفران را بیشتر بشناسیم, مطالب سایت

قیمت خرید گل زعفران سال 1401

گل زعفران

قیمت خرید گل زعفران امروز 16 آبان 1401

قیمت هر کیلو گل زعفران —– 300 تا 350 هزار تومان

قیمت هر من گل زعفران  —– 900 تا 1.050 هزار تومان (هر من 3کیلو)

فصل برداشت گل زعفران فرا رسیده و دیگر خبری از قیمت گل زعفران کیلویی 800 هزار تومان نیست.

نوشته یک ماه قبل : ( در صورتی که تا یک ماه پیش برای تعیین قطعی قیمت خرید گل زعفران 1401 نمی توانست نظر قاطعی داد، که از مهمترین دلایل تعیین قیمت گل زعفران بحث تولید می باشد و قطعا اگر تولید بالایی امسال شاهد باشیم ،قیمت گل زعفران و خود زعفران به طبع کاهشی خواهد بود، اما با کم آبی های اخیر و گرمای شدید نمی توان انتظار تولید بالایی داشت.)

و اما امروز شاهد کاهش قیمت گل زعفران و قیمت زعفران هستیم ، و تنها دلیل آن هم  افزایش تولیداست ، که باعث کاهشی شدن قیمت گردیده است.

خرید گل زعفران

با توجه به سخنانی که در جلسه کمیته قیمت گذاری زعفران در سال 1401 انجام شد و قیمت خرید حمایتی دولت از کشاورز 41 میلیون و 250 هزار تومان اعلام شد (لینک مطلب اعلام قیمت حمایتی زعفران در سایت طلای سرخ) که زعفران نگین با این قیمت اعلام شده و با یک حساب کتاب سرانگشتی می توان بر اساس همین گفته و قیمت نرخ گل زعفران را تا حدودی بدست آورد.

برای اطلاع از بازارهای گل زعفران شهرهای مختلف به مطلبی که در سایت طلای سرخ منتشر شده است لینک پیدا کنید، تا نزدیک ترین بازار گل منطقه را پسدا کنید.

محاسبه نرخ گل زعفران در سال زراعی پیش رو :

قیمت گل زعفران 1401

قیمت گل زعفران

با توجه به اینکه هر کیلو گل زعفران حداقل 3 مثقال زعفران (13.8گرم) جواب دهد و هر گرم 41.250هزار تومان باشد(طبق قیمت مصوب شده) قیمت خرید گل زعفران حداقل به ارزش 550هزار تومان باید برسد.

که البته این قیمت دقیق نیست و نرخ زعفرانی که مصوب شده است با توجه به براورد هزینه های چیدن گل و پاک شدن آن محاسبه شده است، اما همانطور که گفته شده مهمترین عامل تعیین کننده قیمت گل زعفران میزان تولید است.

ویدئویی از برداشت گل زعفران در پایتخت طلای سرخ جهان قائنات 

با توجه به پیش بینی کاهش 30 درصدی تولید زعفران امکان اینکه قیمت بالاتری هم برود هست ، همانند سال گذشته که تا 700 هزار تومان گل زعفران خرید و فروش میشد، و بسیاری از شرکت های بزرگ با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و سایت های خبری اعلام کرده اند که محصول کشاورزان را به قیمت 650 هزار تومان پیش خرید می کنند و این نشان از کاهش تولید و افزایش قیمت زعفران می باشد.

ویرایش نوشته قیمت گل زعفران در آبان 1401

افزایش تولید زعفران 1401

قیمت خرید گل زعفران 1401

با توجه به اینکه این نوشته در حدود یک ماه پیش نوشته شده بود و در آن زمان همه گفته ها و شواهد نشان از کمبود گل زعفران و افزاییش قیمت بود،اما امروز که به اوج برداشت زعفران در شهرهای بزرگ زعفران خیز می شویم شاهد افزایش تولید هستیم و کشاورز بالاجبار به علت نبود نیروی کار و پاک گر اقدام به فروش گل زعفران خود به قیمت پایین نموده است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *