قیمت زعفران

قیمت روز زعفران [ صادراتی ، سوپر ، نگین ، سرگل ، پوشال ، دسته ، نرمه ]

قیمت روز زعفران

قیمت آپدیت انواع زعفران

تاریخ بروز رسانی قیمت روز زعفران : 6 مهر 1400 (1400/07/06)

در حال حاضر هر کیلو زعفران سوپر نگین اتویی 16,000,000
و  سوپر نگین صادراتی 15,000,000
و نگین 14,400,000 داد و ستد می شود.

همچنین هر کیلو سرگل صادراتی (شبه نگین) 12,400,000
و سرگل معمولی 11,900,000 و پوشال قلمدار 11,800,000 خرید و فروش می شود.

قیمت هر کیلو زعفران دسته 8,900,000 و نرمه 8,500,000 می باشد.

لیست انواع محصولات زعفران ما :

خریداران و فروشندگان عزیز زعفران دائما در حال رصد قیمت های زعفران در بازار این ادویه گرانبها هستند. زعفران از آن دسته از محصولاتی است که قیمت آن دچار نوسان شده و در مدت زمانی مانند چند روز دچار کاهش یا افزایش قیمت می شود. از این رو در سایت طلای سرخ قسمتی برای ارائه قیمت بروز زعفران تعبیه شده است. 

زعفران نگین توسط کارشناسان به عنوان بهترین نوع زعفران شناخته می شود . مجموعه سایت طلای سرخ سعی دارد تا نرخ بروز انواع زعفران نگین ، سوپر نگین ، اتویی و صادراتی در سایت جهت استفاده شما عزیزان قرار دهد. 


زعفران سرگل نیز یکی از انواع خوب زعفران شناخته می شود. بسیاری از خریداران و همچنین فروشندگان زعفران توصیه به استفاده از این نوع زعفران نیز می کنند. 


در زعفران پوشال بخش کلاله قرمز رنگ رشته زعفران به همراه ۱ تا ۳ میلیمتر از بخش خامه زرد رنگ است و به همین دلیل امکان تقلب در آن بیشتر است. 


زعفران دسته نسبت به سایر زعفران ها قیمت کمتری دارد و از زعفران نرمه اندکی گران تر است. علت اصلی این اختلاف قیمت نسبت به دیگر زعفران ها این است که دارای قسمت های سفید و زرد رنگ است که رنگدهی آن کمتر از زعفران سرگل می باشد. 


در بین انواع زعفران، زعفران نرمه از سایر زعفران ها قیمت کمتری دارد. ظاهر نرمه زعفران با زعفران سالم و درشت متفاوت می باشد. ولی باید توجه داشت که این نوع زعفران، تمام ویژگی های زعفران اصلی را در خود دارد. قیمت روز زعفران

طبق تحقیقات، زعفران با مهار اشتها از میان‌وعده جلوگیری می کند. در یک مطالعه دیگر، مصرف مکمل عصاره زعفران به‌طور قابل توجهی به کاهش اشتها، شاخص توده بدن (BMI)، دور کمر و توده چربی کل بدن کمک کرد.

خاصیت آنتی‌اکسیدانی زعفران وجود داشته باشد که کلسترول خون را کاهش داده و از عروق گرفتگی عروق جلوگیری می کند.

زعفران برای بهبود بینایی در بزرگسالان مبتلا به AMD و محافظت در برابر رادیکال های آزاد خسارت، که به AMD مرتبط است، ظاهر می شود.

گلبرگ های زعفران به رنگ بنفش، سرخ یا ارغوانی است و قسمت مورد استفاده این گیاه مه زعفران نامیده می‌شود ناحیه انتهایی خامه و کلاله آن است.
زعفران مرغوب ، قسمت کلاله گل ، یعنی قسمت انتهای خامه اسن و میله خامه ، زعفران درجه دو و نامرغوب را تشکیل می‌دهد.
برداشت زعفران بدین ترتیب صورت می‌گیرد که قمست کلاله هر گل را بر می‌دارند و بین کاغذ قرار می‌دهند تا خشک شود؛ سپس بسته بندی می‌‎‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *