پسته, خشکبار

قیمت پسته | انس پسته چیست ؟

سایت خرید خشکبار طلای سرخ

قیمت پسته را انس پسته تعیین می کند

 در سایت طلای سرخ شما می توانید به قیمت پسته در سراسر کشور دست پیدا کنید. (کلمات کلیدی : افزایش محصول پسته , طلای سرخ , خرید از فروشگاه , فروشگاه اینترنتی پسته , سایت طلای سرخ , صادرات پسته , فروش پسته, خرید پستی پسته , سایت خرید و فروش پسته , قیمت پسته , خرید اینترنتی پسته بدون واسطه , سایت فروش پسته , خرید و فروش اینترنتی پسته )

قیمت پسته

چند نوع پسته داریم؟

  1. پسته بادامی
  2. پسته فندقی

که در این بین پسته بادامی خود به چندین نوع تقسیم بندی می شود که مهمترین آنها پسته اکبری و احمد آقایی می باشد.

انس پسته چیست؟

از مهمترین عوامل قبمت گذاری پسته انس پسته می باشد ، برای گرفتن انس پسته باید مقدار 142 گرم پسته را دقیق با ترازوی دیجیتال وزن کرد و پسته ها را به دسته های 5تایی تقسیم کرد ، هر چه پسته درشت تر باشد تعداد این دسته های 5تایی کمتر خواهد بود و در نتیجه  قیمت پسته بالاتر خواهد بود که انس پسته های ایران تقریبا از 18 تا 34 می باشد .

فصل برداشت پسته

زمان برداشت پسته در تابستان است و در شهر ها و استان های مختلف بسته به گرمای هوا متفاوت است ، معمولا از مرداد تا شهریور انواع پسته رسیده و آماده برداشت هستند ، در مناطق گرمتر برداشت پسته زودرتر انجام می شود.

شهرهای تولید کننده اصلی پسته 

رفسنجان از معروف ترین تولید کنندگان پسته در ایران و جهان می باشد ، شهرهای فیض آباد ، بردسکن ، قاینات شاهرود و  … در ایران از بزرگترین شهرهای تولیدکننده پسته به حساب می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *