زعفران را بیشتر بشناسیم

قیمت پیاز زعفران | آغاز فروش پیاز زعفران سال 1403

رشد پیاز زعفران

قیمت پیاز زعفران قائنات و خرید اینترنتی پیاز زعفران

در این مطلب قصد داریم به مبحث قیمت پیاز زعفران بپردازیم.

قیمت پیاز زعفران در تابستان رونق زیادی می گیرد. پیاز زعفران چون در تابستان از زمین خارج می شود بیشتر خریدار دارد. قیمت پیاز زعفران بر اساس فاکتورهایی که دارد قیمت گذاری می شود.

در شهر قابنات خرداد ماه بهترین زمان خرید و کاشت پیاز زعفران می باشد ، که به دلیل میزان بالای سفارشات طرح پیش خرید پیاز زعفران راه اندازی شده که شما می توانید سفارش خود را در اولویت قرار بدهید.

قیمت فروش پیاز زعفران

قیمت فروش پیاز زعفران در خرداد سال 1401 در شهرستان قاینات بین 6 تا 10 هزار تومان بوده و در  خرداد 1402 بین 12 تا 18 هزار تومان بوده و در سال 1403 با توجه به افزایش قیمت زعفران قطعا افزایش قیمت خواهیم داشت ( بسته به کیفیت و درشتی پیاز قیمت گذاری می شود ).

با توجه به بازار زعفران روز به روز تعداد افرادی که تمایل به کاشت پیاز زعفران دارند بیشتر و بیشتر می شود و با خرید اینترنتی پیاز زعفران یا به صورت تماس تلفنی و خروج آن از استان خراسان باعث شده که کشاورزان در جای جای کشور عزیزمان بتوانند این محصول با ارزش را در تمامی نقاط کشور کشت کنند.

با توجه به قیمت پیاز زعفران و قیمت هر کیلو پیاز زعفران ، تمایل کشاورزان به خرید پیاز زعفران بیشتر شده است.

زعفران در اکثر نقاط کشور عزیزمان ایران قابل کشت می باشد فقط در مناطق جنوبی کشور و شمال کشور که آب و هوای شرجی دارند باید در تابستان از پیاز مراقبت شود که رطوبت زیادی به پیاز نرسد چون دچار پوسیدگی می شود.

هر هکتار چند تن پیاز زعفران

در هر متر مربع ۱ کیلو پیاز که تعداد آن تقریبی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ عدد می باشد کشت می گردد بنابراین در ۱۰۰۰متر ۱ تن و در ۱ هکتار ۱۰ تن پیاز کشت می شود.

در روشهای کشت نوین در هر هکتار ۸ الی ۱۰ تن و در کشت سنتی در هر هکتار ۳ الی۶ تن کشت میشود.

قیمت پیاز زعفران هر کیلو پیاز مرغوب از ۷۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰ تومان می باشد. حداقل خرید پیاز زعفران ۱۰ کیلو گرم می باشد.

پیش فروش پیاز زعفران قائنات در سایت طلای سرخ آغاز شده است و شما می توانید با کیفیت ترین پیاز زعفران را در حجم های بالا با مشاوره رایگان کاشت به قیمت سال قبل ثبت سفارش کرده و از خرداد تحویل بگیرید . برای مشاهده طرح کامل پیش فروش پیاز زعفران  و قیمت پیش فروش روی لینک عنوان این مطلب کلیک کنید.

زمان کاشت پیاز زعفران :

زمان کاشت پیاز زعفران از اواخر اردیبهشت تا پایان مهر ماه می باشد.

piaz zaferan piaz zaferan

روش کاشت پیاز زعفران :

به صورت مختصر روش کاشت پیاز زعفران توضیح داده می شود :

ابتدا زمین مورد نظر را تسطیح کرده و شخم زده و به آن کود حیوانی پوسیده یا کودهای NPK یا ورمی کمپوست اضافه کرده و با توجه به شیب زمین و دبی آب، زمین ها را کرت بندی می کنیم.

در مرحله بعد پیازها را به طول و عرض و عمق ۲۰ سانتی متری در هر نقطه ۳ تا ۵ عدد پیاز رو به بالا گذاشته و روی آن را با خاک می پوشانیم و زمین را تسطیح نموده و تا پایان مهر ماه رها می کنیم.

اولین آبیاری (بسار آب) که در خراسان در اواخر مهرماه صورت می گیرد و آبیاری باید عمیق باشد تا نفوذ آب به عمق ۲۰ سانتی متری زمین برسد و بعد از چند روز اقدام به سله شکنی زمین مورد نظر می نماییم تا گلها راحتر از خاک بیرون بیایند. بعد از ۱۰ تا ۲۰ روز گلها ظاهر می شوند به مدت تقریبا ۱۰ تا ۱۵ روز گلدهی ادامه خواهد داشت.

آبیاری دوم (زائیج آب) پس از برداشت گل تقریبا بعدد از ۲۵ تا ۳۰ روز از آبیاری اول انجام میشود.

سومین آبیاری (کولش آب) بعد از وجین علفهای هرز و پخش کودهای دامی و معدنی تقریبا بعد از ۲۰ روز از آبیاری دوم انجام می شود.

آبیاری چهارم با توجه به بارندگی های منطقه اگر زمین نیاز پیدا کرد و هوا خیلی سرد و یخبندان نبود انجام می گیرد.

و پنجمین آبیاری (زرد آب) از مهمترین آبیاری ها می باشد و در پایان فصل رویش در اوایل اردیبهشت انجام می گیرد.

بعد از زرد شدن برگهای پیاز زعفران اقدام به درو کردن آنها می نماییم. در هر متر مربع ۱ تن پیاز و هر هکتار ۱۰ تن پیاز در روشهای امروزی کشت می شود.

مقدار برداشت در سال اول از هر تن پیاز بین ۵۰ تا ۲۰۰ گرم زعفران خشک خواهد بود و این مقدار در سال سوم از هر تن پیاز کشت شده ۱ الی ۲ کیلو زعفران خشک خواهد بود.

متوسط برداشت اقتصادی از سال سوم به بعد در هر هکتار ۱۰ کیلو زعفران خشک می باشد. نسبت گل به کلاله زعفران خشک ۷۰ به ۱ می باشد یعنی از هر ۷۰ کیلو گل یک کیلو زعفران خشک به دست می آید.

از هر کیلو گل متوسط ۳ مثقال زعفران خشک حاصل می شود. هر کیلو گل بین ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ عدد می باشد.

برای مشاهده انواع پیاز زعفران موجود در مجموعه طلای سرخ اعم از ( گلخانه ای – گلدانی – کشت سنتی و …) وارد دسته بندی خرید پیاز زعفران شوید و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

جهت خرید پیاز زعفران ومشاوره کاشت می توانید از طریق چت واتساپ با کارشناس مجموعه طلای سرخ در ارتباط باشید 09159643959 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *