مطالب سایت

3 فرصت طلایی فروش زعفران به بالاترین قیمت برای کشاورز

فروش زعفران کشاورز

چه موقع زعفرانم را بفروشم که بیشترین سود را از آن کسب کنم؟

قیمت زعفران چه موقع به بالاترین قیمت خود می رسد؟

بهترین زمان فروش زعفران برای کشاورز کی هست؟

آیا زعفران بعد از برداشت آبان 1402 گران می شود؟

آیا زعفران در سال 1403 گران تر می شود؟

چه عواملی باعث افزایش قیمت زعفران می شود؟

تجربه کشاورزان درباره زمان فروش زعفران

تمام این سوالات دغدغه زعفران کاران است، که بعد از آن همه زحمت و تولید زعفران چه موقع دسترنج خود را بفروشد که سود خوبی کرده باشد و متحمل ضرر نشود، بشخصه با زعفران کاران زیادی برخورد داشته ان و می توان گفت بزرگترین دغدغه یک کشاورز زعفران کار تازه بعد از برداشت زعفران شروع می شود ، اینکه کی زعفران را بفروشد و تا چه زمانی نگه دارد؟

با توجه به تجربه چندین و چند ساله خودم پدرم و اجدادمان که در قائنات به کاشت زعفران مشغول بوده و هستند ، نظر شخصی من این است که زعفران خود یا هر محصول کشاورزی که از آینده و قیمت آن خبر نداریم و اینکه قیمت آن تا چه زمان ثابت و کی افزایش و یا حتی کاهش خواهد داشت ، فروش آن را به چند مرحله تقسیم کنیم ، یعنی میزان زعفران تولید خود در سال جاری را به سه قسمت تقسیم کنیم و در سه مرحله جدا و در تایم های جدا به فروش برسانیم.

بدترین زمان فروش زعفران

در فصل برداشت زعفران و بعد از آن قیمت زعفران همیشه به پایین ترین حد خود میرسد، درست همان زمانی که کشاورزان نیاز به پول زعفران دارند تا دستمزد نیروهای گل چین و پاکگر خود را پرداخت کنند و مجبورند زعفران خود را به بازار بیاورند و بفروشند، حدالامکان سعی شود در فصل برداشت و چند ماه بعد از آن زعفران خود را نفروشید ، به عنوان مثال قیمت زعفران نگین در فصل برداشت  آبان 1401 تا 27 میلیون تومان هم رسید و فقط کشاورزان زحمتکش که مجبور به فروش زعفران خود بودند درک می کنند که چقدر سخت است حاصل یک سال دسترنج خود را به قیمت مفت به دست دلالان دادن.

بهترین زمان فروش زعفران

فروش زعفران

کشاورزان باید مدیریت داشته باشند و زعفران خود را به یکباره نفروشند، مرحله اولی که زعفران برداشت سال جاری افزایش قیمت دارد قبل عید نوروز است ، و مرحله دوم گران شدن زعفران در اردیبهشت است و آخرین مرحله افزایش قیمت زعفران تیر ماه است که الان شاهد افزایش قیمت زعفران هستیم و بعد این دیگر قیمت زعفران ثابت می شود تا فصل برداشت زعفران جدید فرا رسد ، پس چنانچه هنوز موفق به فروش زعفران خود نشده اید و قصد فروش زعفران تا قبل از برداشت جدید را دارید الان بهترین موقع است.

چنانچه قصد فروش زعفران خود را دارید هماهنگی لازم را انجام داده و نمونه زعفران خود را به دفتر قائنات و یا دفتر مشهد بازار سی نور آورده تا قیمت گذاری و به قیمت روز بازار خریداری گردد، هدف ما آگاهی بخشی دوطرفه هم به تولید کننده زعفران و فروشنده و هم به مصرف کننده و خریدار است.

امیدوارم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشه، اگر شما هم تجربه و نظری دارید می تونید زیر همین مطلب برامون به اشتراک بذارید.

در ضمن شما می توانید با کلیک بر روی لینک قیمت لحظه ای و روزانه انواع زعفران از قیمت روز زعفران مطلع شوید، و با آگاهی کامل اقدام به خرید و فروش زعفران کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *